MvM Rabo BenB middag (36).jpg

2011-Mijl van Mares en de Rabo Bike & Business

Vrijdag 15 april 2011 organiseerden de Mijl van Mares en de Rabobank Weerterland en Cranendonck een Bike&Business-evenement voor sponsoren en relaties. Met 's middags een atb-clinic en 's avonds een blik op "De rijke Nederlandse Wielrhistorie".

Cranendonck heeft iets met fietsen!

De weersomstandigheden ’s middags waren ideaal. Om 15.30 uur werden, bij de Smeltkroes in Maarheeze, bijna 40 ‘mountainbikers’ door de organisatie verwelkomd met koffie en vlaai. En uit de verhalen ‘tijdens de koffie’ kon je al horen, dat ze er wel zin in hadden. Het wachten was alleen nog even op Adri van der Poel, die door wat materiaalpech (deze keer echter aan de auto) wat op achterstand was geraakt in zijn tijdsschema. De organisatie van de atb-tocht was in handen van het SWAC, Stichting Wieleractiviteiten Cranendonck. Eigenlijk logisch, want zij organiseren dit jaar niet alleen voor de 15e keer (!) Mendig-Budel, maar zijn ook specialisten op het gebied van veldtoertochten. En zij stelden niemand teleur.

Met Adri van der Poel bracht de Rabobank een oud Wereldkampioen én vijfvoudig Nederlands kampioen veldrijden naar Maarheeze. En na enkele foto’s met Adri en de deelnemers, ging de groep op weg. Ze volgden een stuk van de prachtige mountainbikeroute Rondje Cranendonck. Over de smalle bosweggetjes werd het tempo flink opgeschroefd, zodat er in een lang lint gereden werd. En op de goed berijdbare (bredere) wegen kwam de groep weer samen. Reed men 2 rijen dik, kon je weer even op adem komen en hadden de deelnemers ook de kans om met Adri van der Poel te kletsen over wat dan ook. De tocht voerde ook door de Stationsstraat in Maarheeze, waar het peloton de nog redelijk goed zichtbare finishlijn van De Mijl passeerde.

Bij de Daatjeshoeve, een bekende stop voor de fietsers en wandelaars, werd een kleine pauze ingelast. Niet dat de deelnemers vermoeid waren, maar om even wat te drinken en bij te kletsen. En daarna werd de tocht voortgezet, terug naar het beginpunt. Het tempo werd nog eens flink opgevoerd en niet iedereen meldde zich even okselfris terug bij de Smeltkroes. Maar dat was geen punt. Er waren natuurlijk douchevoorzieningen geregeld.

In de tussentijd waren de eerste deelnemers voor het avondprogramma in de Smeltkroes gearriveerd. En zij allen konden eerst nog genieten van een heerlijk warm buffet alvorens de avond ‘De rijke Nederlandse Wielerhistorie’ van start ging.

Nadat Cees Warendorff, voorzitter van De Mijl en Johan Vlassak, Directeur Zakelijk van de Rabobank Weerterland en Cranendonck, de ruim zestig gasten hadden verwelkomd, werd de microfoon overgegeven aan de presentator van de avond: Tom van ’t Hek. Deze oud-hockeyinternational, broer van Youp en tafelgast van Sport Studio heeft namelijk ook ontzettend veel verstand van wielrennen. Hij is o.a. ook presentator van Radio Tour de France en volgt al vanaf zijn zevende het wielrennen. Dé persoon dus om, samen met Adri van der Poel én de inmiddels ook gearriveerde Richard Groenendaal (oud Wereldkampioen én achtvoudig Nederlands kampioen veldrijden) de rijke Nederlandse wielerhistorie te bespreken. De met anekdotes en prachtige wielerbeelden gevulde avond vloog voorbij. En ook was er tijd en aandacht voor Team Michelle en de Stichting Alpe d’Huzes. De avond werd afgesloten met de bekende ‘petje-op-petje-af’-quiz, waarbij de echte wielerkenner (?) een mooi levensmiddelenpakket in de wacht wist te slepen. En onder het genot van een drankje kon iedereen terugkijken op en geslaagde dag.

De Mijl, die graag een wielerfeest organiseert, met het vandaag onthulde motto “Mijl van Mares: Fietsen, fun & feesten!”. De Rabobank, die niet alleen een moederbedrijf heeft die wielerminded is, maar ook op lokaal niveau dit uitdraagt. Het SWAC, die echt een visitekaartje uitdeelde. En de deelnemers, van wie er een aantal fietsen in één van de vele wielerploegjes die Cranendonck rijk is. Dan kun je uiteindelijk maar één ding concluderen: Cranendonck heeft iets met fietsen.

Voor foto's, om een indruk te krijgen van óf om terug te blikken op deze mooie dag, verwijzen we u graag naar de fotoboeken elders op deze website.